Klub muzyczny Ucho

Info

Adres
Klub Muzyczny Ucho
ul. Św. Piotra 2
81-347 Gdynia

Mapka
Sprzedaż biletów
  1. Klub Ucho ul. Św. Piotra 2 , Gdynia, wieczorami w czasie imprez i koncertów
  2. inne miejsca /w przypadku dużych koncertów/ podane w kalendarzu przy konkretnych imprezach
Info
e-mail: ucho@ucho.com.pl
ucho68@op.pl

Świetliki

11 grudnia (piątek) 2009r., godz. 20.00 , Klub Ucho

Świetliki

Zimową porą przybywają Świetliki - Słowno-Muzyczne Misterium Grudniowe.

25/30 zł



Zespół ŚWIETLIKI powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską.
W 1993 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. “Ogród Koncentracyjny”. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską.


Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. “Cacy cacy fleischmaschine” - nominowaną do nagrody Fryderyka’96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka.


Poprzez kilkanaście lat istnienia grupa uzyskała swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny. Sprzyja temu również ciągłe pojawianie się liderów zespołu Marcina Świetlickiego i Grzegorza Dyducha w mediach np. prowadzenie telewizyjnego „Pegaza”, czy też wydanie książki „Katecheci i frustraci”. Grupa ma na koncie niezwykle udane kolaboracje z min. Kasią Nosowską, Lechem Janerką czy Bogusławem Lindą (Kultowy już album "Las Putas Melancólicas").
Marcin Świetlicki, to nie tylko lider zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich.


 


Skład:
Marcin Adam Świetlicki: wokal
Grzegorz Dyduch: bas
Tomasz Idzi Radziszewski: gitara
Artur Dziadek Gasik: gitara, skrzypce
Marek Piotrowicz: perkusja
Antoni Ziut Gralak trąbka


New scene